Technologie

Technologie pasivních domů

Pasivní stavba není spjata s konkrétním stavebním materiálem, technologií nebo architekturou. Domy v pasivním standardu je možné stavět z cihel, kamene, dřeva i betonu jako přízemní bungalovy nebo dvoupatrové vily. Zárukou nízké spotřeby energií není jen silná izolace, kvalitní okna a rekuperace odpadního vzduchu. Existují další faktory, které ovlivňují kvalitu a hospodárnost pasivní stavby.

  • Parotěsnost
  • Tvar a orientace budovy na pozemku
  • Hlavní pobytové prostory směrem na jih s velkými okny
  • Pomocné prostory orientované směrem na sever
  • Vhodný typ vytápění a rekuperace

SRDCEM PASIVNÍHO DOMU JE TEPELNÉ ČERPADLO A REKUPERACE

Do projektu navrhujeme a instalujeme tepelná čerpadla vzduch-voda nebo země-voda. Společně s rekuperační jednotkou a podlahovým vytápěním Multibeton se můžete spolehnout na dlouhou životnost bez nutnosti servisních zásahů, 10-ti letou záruku nebo ovládání vytápění a chlazení mobilním telefonem.

Díky moderním tepelným čerpadlům snížíme provozní náklady vašeho nového domova na minimum. Spolupracujeme s největším dodavatel tepelných čerpadel na českém trhu, společností IVT. Tento švédský výrobce se specializuje na vývoj a výrobu tepelných čerpadel již více než 40 let.

Společně s partnerskou společností Tepelná Čerpadla Morava s.r.o. ( www.tc-morava.cz) realizujeme systémy tepelných čerpadel vzduch/voda nebo země/voda v závislosti na vhodnosti pozemku.

Moderní systém podlahového vytápění byl vyvinut německou společností MULTIBETON před více než 55 lety v roce 1961. V polovině 70. let Dr. Ing. Kollmar a Artur Feist zkoumali teplotní profily různých typů vytápění a vytvořili modulační způsob pokládky trubek MULTIBETON do podlahy a stěn, který byl následně patentován.

V ideálním případě s přibývající výškou prostoru teplota kontinuálně klesá – křivka. Díky správně modulaci podlahového vytápění je možné se co nejvíce přiblížit tomuto profilu. Teplo je možné přivádět tam, kde je nejvíce potřeba. Díky tomu je možné snížit vytápěcí teplotu.

VÝHODY:

1. Záruka na materiál po dobu životnosti stavby

2. Systém a komponenty MULTIBETON® jsou 100% recyklovatelné a optimálně energeticky úsporné. Výrobní linky jsou poháněny elektřinou z vodních elektráren a tím ušetří ohromné množství CO2

3.  Systémové trubky MULTIBETON® jsou bez napětí a kroucení pokládány za tepla při +60°C až +80°C. Tento proces zaručuje trvanlivost, jenž přesahuje životnost stavby.

4. Díky modulačnímu způsobu pokládky MULTIBETON® lze docílit velmi dobrého rozložení tepla a rovnoměrná teplota zaručí tepelný komfort místnosti. Toto příjemné klima, bez cirkulace prachu způsobené topením, je prospěšné pro zdraví a vhodné pro alergiky a astmatiky. Tento systém se rovněž hodí pro “tiché chlazení” prostřednictvím podlady.

5. Systém je položen zcela volně na skryté izolační vrstvě, čímž zaručuje volné rozpínání, bez hlukových a tepelných mostů. Pokládka probíhá podle norem DIN/EN, tedy bez porušení PE-fólie (ochrana proti vlhkosti) a bez poškození izolace.

6. Systémové trubky MULTIBETON® obstály v Maxitestu, při teplotě +150 °C a vnitřním tlaku 3 bary prokázaly životnost přesahující 1.000 hodin.

7.  Systémové trubky MULTIBETON® mají po dobu 10 let od uvedení do provozu platné pojištění odpovědnosti za vady, včetně pojištění následků, do výše 1 mil €. Pojištění prokazatelně nebylo ještě nikdy MULTIBETONem uplatněno.

8. Každý projekt vytápění je přesně spočítán a je navrhnut layout pokládky, aby byla zajištěna co nejvyšší účinnost vytápěcího systému. 

Systémové řešení Multibeton

Speciální složení trubek MULTIBETON umožňuje tyto trubky po zahřátí tvarovat a ohýbat v malém radiusu.

Díky tomu je možné umístit větší množství trubek tam, kde je větší potřeba tepla, např. u oken a obvodových zdí. Vytápění je pak rovnoměrnější, je možné snížit vytápěcí teplotu a tím se zvýší účinnost celého vytápěcího systému.

Častým větráním, odvětráním pachů a vlhkostí přicházíme o teplo. Nejvíce tedy v zimě. Správné odvětrání místnosti je třeba vyvětrat denně půl až jednu hodinu otevřením oken, zhlediska hygienické výměny vzduchu. Při takovémto větrání ztratíme 50-70% tepla. Účinnou rekuperací tyto ztráty umíme odstranit.

V pasivních domech, které jsou dobře izolovány a utěsněny je potřeba odvést také vznikající vlhkosti a zajistit optimální hladinu CO2 a klima. To je možné pomocí rekuperačních jednotek.

Rekuperační jednotka zajišťuje výměnu odpadního vzduchu z místností v domě a přivádí do pobytových částí domu vzduch čistý a upravený. Eliminuje se tak významnějších energetických úniků, neboť odpadní teplý vzduch v jednotce předá své teplo chladnějšímu nasávanému vzduchu z venku.

Spolupracujeme s předním výrobcem vzduchotechniky na českém trhu, společností Atrea s.r.o. a švýcarskou společností Zehnder s více než stoletou tradicí.

Pasivní domy / Rodinný dům na klíč / Tepelná čerpadla / Zelená úsporám / Dotace / Podlahové vytápění / Stavební firma 

© Copyright 2023 | Pasivní Domy Morava. All Rights Reserved | Made with iMango.cz | Powered by Forsite.cz